wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Poduszki » Poduszki z pierzem

Poduszki z pierzem

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Poduszki z pierzem
 

Dlaczego warto zdecydować się na poduszkę z pierza?

Zapewnienie sobie odpowiednich warunków do spania jest kluczowe, jeśli chcemy budzić się wypoczęci, bez dolegliwości bólowych. Znaczenie ma nie tylko dobrej jakości materac, Poduszka pierzeale też poduszka i kołdra. W przypadku tych dwóch ostatnich istotne jest to, co stanowi ich wypełnienie. Poduszki z pierzem towarzyszą nam od wieków. Cieszą się sporym uznaniem i to nie bez powodu. Pod wieloma względami górują nad poduszkami ze sztucznym wypełnieniem, o czym przekonało się już wielu użytkowników. Zapewniają ciepło i komfort snu. Dłużej nam służą.
 

Zafunduj sobie nutkę luksusu, inwestując w poduszki z pierza i puchu

Poduszka z pierza jest bardzo mile widziana w sypialni ze względu na to, że jest sprężysta, stosunkowo lekka, dobrze odprowadza wilgoć, utrzymuje optymalną ciepłotę ciała. Poduszka mieszanka puch i pierze, to nic innego, jak mieszanka piór z puchem w różnych proporcjach. Na szczególną uwagę zasługują poduszki z pierza gęsiego, które zapewniają świetną izolację termiczną, są niezwykle miękkie i elastyczne. Pierze może być darte lub cięte. W przypadku tego dartego można mówić o większej lekkości i sprężystości. Te cięte są twardsze i mają mniejszą elastyczność. Jako że poduszki z pierzem dostosowują temperaturę do ciepłoty ciała użytkownika, można liczyć na przyjemne ciepło zimą i uniknąć przegrzewania się latem. Zaletą tego typu poduszek jest to, że są produktami naturalnymi, ekologicznymi. Specjalnie obrobione pierze, nie zawiera żadnych chemicznych ani szkodliwych substancji. Jeśli będziemy dobrze dbać o taką poduszkę, czyli pamiętać o systematycznym jej wietrzeniu (w cieniu) i czyszczeniu, posłuży wiernie przez długie lata. Takiej poduszki nie można prać w pralce, co skutkowałoby rozbiciem pierza i utratą jego sprężystości. Śpiąc na niej, można mieć pewność, że zapewnimy swoim barkom i karkowi odpowiednie wsparcie. Jest to świetna alternatywa dla dużo droższych poduszek puchowych.

Godne polecenia są poduszki, gdzie stosunek puchu do pierza wynosi 1:1 (50% puch i 50% pierze), czyli obu rodzajów wypełnienia jest po równo. Warto zwrócić uwagę na mieszanki puch/pierze:

  • 15% puchu i 85% pierza
  • 30% puchu i 70% pierza
  • 70% puchu i 30% pierza
  • 90% puchu 10% pierza
 
Jedynym przeciwwskazaniem do użytkowania poduszki będzie uczulenie na pierze. Poduszka z pierza duża albo mała w sklepie internetowym Poduszka.com.pl