{__SARE}
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » POLDAUN
Kontakt
Producenci

POLDAUN

POLDAUN

POLDAUN - lider wśród producentów branży tekstylnej w Polsce.

 

Polska firma POLDAUN została założona w 1989 roku.

W 1999 roku POLDAUN, jako jedyna w Polsce firma produkująca kołdry i poduszki, został zaproszony do współpracy przez międzynarodowy koncern chemiczno–badawczy – DuPont (obecnie AdvanSA), którego rozwiązania technologiczne stosowane są w wielu gałęziach przemysłu i nauki, między innymi w medycynie, biotechnologii, genetyce i mikrobiologii. Na licencji AdvanSA do dziś produkują najwyższej jakości wyroby pościelowe z nowoczesnych włókien syntetycznych.

W roku 2002 POLDAUN uruchomił nowe linie technologiczne do produkcji włóknin poliestrowych termozgrzewalnych. Włókniny są wykorzystywane jako wypełnienia do kołder, materaców, śpiworów jak również w przemyśle meblarskim.

W roku 2006 rozpoczęto produkcję granulatu silikonowanego FILLBALL wykorzystywanego jako wypełnienie poduszek, w tym także poduch meblowych.

Obecnie POLDAUN jest czołowym w Polsce producentem wyrobów pościelowych, jak również wypełnień pościelowych i meblowych. Posiada dwie szwalnie i trzy wydziały produkcji surowca, wyposażone m.in. w komputerowo sterowane maszyny pikujące, specjalistyczną linię technologiczną do przerobu puchu i pierza oraz maszyny i urządzenia do przerobu poliestru. Aktualnie w przedsiębiorstwie zatrudnionych jest ponad 50 osób.

Kołdry POLDAUN, poduszki POLDAUN i ochraniacze POLDAUN można kupić w sklepie internetowym PODUSZKA.com.pl


Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko promocje
Wypełnienie wkładu:
Wypełnienie podkładu:
Materiał:
Rozmiar i cena kompletu pościeli
Rozmiar i cena podkładu:
Rozmiar i cena poduszki:

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej
Nie pokazuj więcej tego komunikatu