wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Poduszki » Poduszka z konopi

Poduszka z konopi

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko promocje
Wysokość poduszki:
Wypełnienie poduszki:
Rozmiar i cena poduszki:
Poduszka owcza wena Hefel bio-hanf

Poduszka Bio Hanf (owcza wełna + konopie) HEFEL

229,00 zł
  • Producent: HEFEL
  • Dostępność: Dostępny
dodaj do porównania
dodaj do schowka

Poduszka konopna — idealny sposób na zdrowy senkonopna poduszka

 

Jak wybrać poduszkę, tak aby jej wypełnienie było przyjazne dla środowiska? Wolne od plastiku, wegańskie, a jednocześnie trwałe?

W tej sytuacji idealna będzie poduszka konopna. Dzięki niej nie musisz rezygnować z komfortu, masz gwarancję zdrowego snu i dobrego wypoczynku.
 

 

Konopie zrównoważone i trwałe

 

Włókno konopne znane od tysiącleci jest idealnym surowcem do wypełniania poduszek. Ponadto rośliny konopi mają wiele zalet, ważnych z punktu widzenia ekologicznego, a ich uprawa jest przyjazna dla środowiska.

 

Konopie, które osiągają wysokość do 4 metrów, są mało wymagające i bardzo wytrzymałe, rosną prawie w każdej glebie. Oznacza to, że ich trasy transportowe są często krótkie, do uprawy potrzeba znacznie mniej wody niż w przypadku innych surowców, nie stosuje się też pestycydów i nawozów sztucznych.


Do obróbki wstępnej nie są używane żadne związki chloru, wybielacze optyczne ani chlorowane związki węglowodorowe.


Ponadto konopie są naprawdę wszechstronne: od nasion po liście wszystkie ich części są przetwarzane.
 

 

Poduszka z wypełnieniem konopnym — spokojny sen i 100% natury

 

Konopie to optymalny surowiec do wypełniania pościli. Są nie tylko wyjątkowo zrównoważonym materiałem, ale ich włókna mają również cenne właściwości, które gwarantują spokojny sen.

 

Mimo że ich włókna są szczególnie wytrzymałe i odporne na rozdarcia, jednocześnie są bardziej miękkie niż bawełna.

 

Kolejną zaletą konopiwłaściwości regulujące temperaturę. Puste przestrzenie we włóknach zatrzymują powietrze i izolują je. To sprawia, że konopie są najcieplejszym włóknem roślinnym. Poduszka konopna zachwyca wysoką zdolnością magazynowania ciepła i regulowania temperatury.

 

Jednocześnie konopie potrafią w dużym stopniu wchłaniać wilgoć, na przykład pot, a jednocześnie przepuszczają powietrze. Oznacza to, że poduszka konopna jest idealna do spania zarówno podczas gorącego lata, jak i chłodną jesienią.
 

 

Poduszka z konopi — idealna dla alergików

 

Dla osób z alergią na roztocza i sierść zwierząt wypełnienie konopne jest świetną alternatywą dla materiałów syntetycznych.


Konopie są naturalnie odporne na mikroorganizmy, takie jak pleśń, grzyby i bakterie. Wypełnienia z włókna konopnego są szczególnie polecane dla alergików i osób dbających o higienę. Poduszka konopna może być prana w temperaturze do 40 ° C (czytamy etykiety na poduszce konopnej).