wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kołdry » Kołdry sensoryczne

Kołdry sensoryczne

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko promocje
Brak produktów ...

Kołdra sensoryczna dla dorosłych i dzieci

Kołdra sensoryczna
Kołdra sensoryczna
 

Czy kołdry obciążeniowe są naprawdę skuteczne?


Rośnie ostatnio zainteresowanie tym typem kołder, znanych jako kołdra obciążeniowa (kołdra obciążona, dociążająca lub po prostu ciężka kołdra) lub inaczej kołdra sensoryczna. Ten ciekawy typ okrycia do sypialni, to nie tylko zwykła kołdra zachowująca energię cieplną, tak niezbędną w trakcie spowolnienia naszego metabolizmu podczas snu. Jest to także swoista kołdra terapeutyczna, która zgodnie z zaleceniami może wspomóc terapię sensoryczną i integrację sensoryczną małego dziecka.

 

Czym są zaburzenia integracji sensorycznej?


W przypadku, gdy lekarz stwierdza u dziecka tzw. zaburzenia integracji sensorycznej, należy podjąć właściwe kroki terapeutyczne. Wśród których ważne są nie tylko odpowiednie ćwiczenia, ale i przedmioty, takie jak kołderka obciążeniowa. W dużym uproszczeniu; zaburzenia owe, to niedostateczna wrażliwość lub odwrotnie, zbyt wielka, na wszelkie bodźce sensoryczne. Braki w odbieraniu bodźców, w przeważającej większości przypadków, nie mijają samoczynnie i wymagają ćwiczeń z obecnością rodzica. Rozwój sensoryczny, czyli wykształcenie odpowiedniej, optymalnej reakcji na bodźce, jest najbardziej intensywny w okresie od 3 do około 7 roku życia dziecka. Właśnie wtedy też można zaobserwować np., zwiększoną nadwrażliwość na dotyk, bodźce zewnętrzne i w tym momencie należy wprowadzić kołdry obciążeniowe.

 

Kołderka sensoryczna i jej wspomagająca rola jako kołdra terapeutyczna


Przyspieszenie osiągnięcia właściwych efektów, można wspomóc dobrej jakości kołderka sensoryczna. Zgodnie z zaleceniami lekarza specjalisty, kołdry sensoryczne mogą być stosowane zarówno w trakcie ćwiczeń, jak i w czasie snu. Kołderka sensoryczna za pomocą odpowiedniego nacisku, czyli dostarczenia silnych sygnałów zmysłowych pobudza także młody organizm do wyrobienia nawyków odbierania bodźców w przypadku znacznego, zdiagnozowanego obniżenia wrażliwości. Kołdry obciążeniowe to znakomity element, dzięki któremu możemy kontynuować ćwiczenia, zastosowane w trakcie spotkań rehabilitacyjnych u specjalisty. Poza tym kołdra sensoryczna, jak zauważono, pomaga także we względnie szybkim zaśnięciu, rozdrażnionemu brakiem bodźców, maluchowi.

 

Jaka powinna być optymalna kołdra obciążeniowa? Dobór kołdry sensorycznej


Najważniejsze, by to specjalista zadecydował, jakie parametry (wielkość, waga obciążenia) będzie mieć nasza kołdra obciążeniowa dla dziecka. Wygląd zewnętrzny, czyli kolory i desenie, to już sprawa wtórna, o których możemy postanowić wspólnie z dzieckiem, pokazując mu zdjęcia w sklepie internetowym, tak by kołdra sensoryczna już na starcie nie została przez nie odrzucona. Świetnie wykonana kołderka sensoryczna będzie pozbawiona sztywności i dzięki temu dopasuj się do kształtu ciała dziecka. I sprawa fundamentalna – wypełnienie kołderki. Obciążenie (wypełnienie do kołdry sensorycznej jest najczęściej granulat szklany, w pikowanych przegrodach) odgrywa ogromną, bo terapeutyczną rolę, ponieważ to ono oddziałuje na receptory czuciowe młodego organizmu. Dlatego też kołdra sensoryczna wykonana na zamówienie dla dane dziecka, nie powinna być przekazywana, odsprzedawana innemu użytkownikowi. Z prostej przyczyny – zarówno waga i wiek dziecka mogą być odmienne, jak i stopień zaburzenia sensorycznego. W przypadku niedopasowania taka kołdra obciążeniowa dla dziecka może po prostu stracić swe terapeutyczne właściwości wobec innego maleństwa.

Prawidłowy wybór kołdry - to klucz do dobrego i zdrowego snu! Odpowiednio dobrana kołdra może znacznie poprawić jakość snu, wpłynąć na samopoczucie i przyczynić się do lepszego wypoczynku. Dlatego warto poświęcić czas na dokładne przemyślenie swoich potrzeb i wybrać kołdrę, która będzie dla nas najodpowiedniejsza.
 

Kołdry sensoryczne dla dorosłychKołdry sensoryczne dla dzieci w sklepie internetowym Poduszka.com.pl

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej
Nie pokazuj więcej tego komunikatu