wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kołdry » Kołdry puchowe

Kołdry puchowe

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Czy kołdra z pierza i kołdra puchowa to, to samo?

Kołdry puchowe
 to znakomity wybór dla tych, którzy nie tylko marzną w nocy, ale nawet w sypialni lubią być blisko natury i zgodnie z filozofią eko. Puchowa kołdra, bowiem wyprodukowana jest nie tylko według pewnych standardów jakości, lecz coraz częściej puch i perze pozyskuje się w sposób ekologiczny i pro-środowiskowy, od gęsi czy kaczek. Oznacza to, że kołdry puchowe na zimną porę roku, które znajdą się na Twoim łóżku, nie zostaną zebrane od żywych ptaków, które zgodnie z pewnymi standardami są traktowane w sposób humanitarny (żywot bez bólu i strachu) przez cały okres swej wegetacji. Ale to nie jedyny powód, by puchowa antyalergiczna kołdra z pierza kaczki została zakupiona w naszym sklepie.
 

Kołdra z pierza gęsiego czy kołdra z puchu, którą wybrać?Kołdra puchowa


Zarówno gęsi, jak i kaczki dostarczają puchu i pierza znakomitej jakości, które stanowi wypełnienie tak efektywne energetycznie, że puchowa kołdra na pewno ogrzeje nas zimową nocą. Kołdra z puchu gęsiego będzie, zależnie od rozmiarów posiadała odpowiednią gramaturę wsadu. I tak: 

  • kołdra puchowa 160x200 cm ma wypełnienie o wadze około 730 gramów
  • kołdra puchowa 140x200 cm, to wsad o wadze blizko 640 gramów.
  • Z kolei największa kołdra puchowa 200x220 cm, to ok. 1000 gramów, a nieco mniejsza, bo 
  • kołdra puchowa 200x200 cm, ma około 910 gramów pierza i puchu.
  • Inne rozmiary niestandardowe, np. kołdra puchowa 180x200 cm będą miały pierza odpowiednio mniej od podanych powyżej, lecz najczęściej będzie to puch pozyskany od gęsi białej polskiej, o klasie jakości A1, której puch ma sprężystość 700 CUIN.
 
Jak jest wykonana dobra kołdra z puchu?


Nie musimy się martwić, iż nasza nowo zakupiona, na przykład ta o wielkim rozmiarze (kołdra puchowa 220x200 cm), czy też ta mniejsza (kołdra 160x200 cm) będzie sprawiała problemy z przemieszczającym się wsadem. Tak, jak to kiedyś bywało z pamiętanymi jeszcze przez niektórych, babcinymi pierzynami, w których pikowania nie stosowano. Po pierwsze kołdry puchowe, mają jako tkaninę okrywającą, pucho-szczelną bawełnę alergiczną. Po drugie kołdra z pierza 160x200 cm i kołdra z pierza 200x220 cm, by zachować jak najlepszą sprężystość puchu i pierza są odpowiednio przygotowywane.
 

  • Najpierw sortowany jest puch i pierze, ta, by zachować te najmniejsze, o najlepszych właściwościach termicznych.
  • Potem następuje pranie wodne, tak by oferowane przez nas kołdry puchowe 160x200 cm nie miały zanieczyszczeń mechanicznych.
  • Ostatni etap przygotowania pierza i puchu to suszenie w bardzo wysokich temperaturach – dochodzących do 120-130 stopni. Zabija to większość alergenów, drobnoustrojów czy owadów, które wcześniej mogły na ptakach żerować.
  • Na koniec, zanim zostaną uszyte dobre kołdry puchowe, można jeszcze surowiec odpylić, dzięki czemu alergicy mogą być pewni, że w powietrzu w sypialni nie będzie się unosił – powodujący kaszel i katar – aerozol z cząsteczek puchu.
 

Jak widać, jeszcze na etapie przed-produkcji kołdra z puchu poddawana jest tak wielu intensywnym zabiegom, iż naprawdę, nie trzeba się niepokoić, o to, że domowe pranie kołdry z pierza, może jej zaszkodzić.
Puchowa kołdra z gęsi w sklepie online Poduszka.com.pl