{__SARE}
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kołdry do spania » Kołdry naturalne
Kontakt
Producenci

Kołdry naturalne

Zdrowy i spokojny sen oraz głęboka regeneracja jeszcze nigdy nie były tak ważne, jak teraz. Życie w ciągłym biegu, setki spraw do załatwienia każdego dnia, ciągła presja i stres sprawiają, że często jedynym sposobem na wypoczynek jest po prostu sen. Aby sen był regenerujący, koniecznie należy zadbać o stosowne wyposażenie sypialni. Odpowiedni wybór kołdry i poduszki okazuje się niejednokrotnie kluczem do sukcesu.
 
koldra tencel edition 101 hefel
 


Kołdra w życiu czlowieka

Nie ma nic przyjemniejszego niż otulenie się miękką, ciepłą i delikatną kołdrą. To prawdziwe ukojenie zmysłów, moment szczególnego rozluźnienia, a często jedyna chwila w ciągu dnia, gdy na krótką chwilę można zapomnieć o problemach zawodowych czy osobistych. Kołdra nie tylko zapewnia nam ciepło w nocy w trakcie snu. Otula nas z każdej strony zabezpieczając tym samym jedną z najbardziej podstawowych potrzeb człowieka: potrzebę bliskości. Prawidłowy dobór kołdry jest nie lada wyzwaniem. Obecnie na rynku jest wiele jej rodzajów, które różnią się od siebie nie tylko materiałem wykonania, ale również grubością czy właściwościami termicznymi.


Kołdry naturalne

W ostatnich kilku latach obserwujemy silny zwrot ku naturze na wielu polach i płaszczyznach. Stosujemy kosmetyki oparte wyłącznie na roślinnych ekstraktach, eliminujemy żywność przetworzoną czy wprowadzamy do swojego życia rytuały sprzed setek lat: morsowanie, jogę na świeżym powietrzu czy szeroko rozumiany kontakt z przyrodą. Nie inaczej sytuacja wygląda przy zakupie odzieży czy tekstyliów. Kołdry naturalne cieszą się z roku na rok niesłabnącą popularnością. Surowiec, z jakiego zostały wykonane w całości, jest bowiem naturalny, co jeszcze bardziej przybliża użytkownika ku matce naturze.

Warto podkreślić, że kołdra naturalna wykazuje silne właściwości antyalergiczne (nie wszytki kołdry puchowe i z pierza mają właściwości antyalergiczne), jest bezpieczna dla skóry i rekomendowana również małym dzieciom. Wybierając kołdry naturalne stawiamy nie tylko na komfort, ale też na higienę i bezpieczeństwo.


Rodzaje naturalnych kołder są zróżnicowane i dostępne w wielu rozmiarach: od tych małych przeznaczonych dla dzieci, aż po wymiar 220 cm i więcej.



Rodzaje kołder naturalnych

Zasadnicza różnica między kołdrami dotyczy wsadu, czyli surowca, z jakiego została ona wykonana. Od tego zależy jej ciężar, grubość i właściwości termiczne. Kołdra z naturalnym wypełnieniem powinna być dostosowana nie tylko do pory roku, ale też od indywidualnych preferencji czy wymagań zdrowotnych. Obecnie można zaobserwować trend związany z ochroną środowiska, dlatego coraz popularniejsze stają się kołdry wykonane z surowców roślinnych (kukurydzy, lnu, jedwabiu, wełny, konopi itd). Z surowców biodegradowalnych.
 


Kołdra jedwabna

Jednym z najbardziej cenionych surowców od setek już lat jest bez wątpienia jedwab. Uzyskiwane z kokonu jedwabnika włókno charakteryzuje się niebywałym połyskiem, miękkością i gładkością. Przędza pozyskana z jedwabnika jest nadzwyczaj lekka i przyjemna w dotyku. Wszystko to sprawia, że kołdra jedwabna to prawdziwy rarytas dla miłośników wysokogatunkowych produktów i wielbicieli głębokiego i regenerującego snu.

Jedwab wykazuje doskonałe właściwości higroskopijne, czyli zdolność pochłaniania wilgoci. Kołdra jedwabna jest więc szczególnie polecana osobom, które dużo się pocą lub którym z natury zawsze jest za ciepło. To produkt szczególnie polecany dla osób z artretyzmem, szybko schnie i nie kumuluje na powierzchni roztoczy. Kołdra z jedwabiu dostępna w wersji letniej (najpopularniejsza na lato), uniwersalnej i zimowej.
naturalna koldra jedwabna hefel
Kołdra jedwabna HEFEL


Kołdra z owczej wełny

Kołdra z owczej wełny u niejednej osoby wywoła lawinę wspomnień z wakacji spędzonych na wsi. Cudownie miękka i puszysta, niezwykle ciepła i gruba stanowi idealne okrycie zwłaszcza w mroźne zimowe noce. Kołdra z wełny owiec ma też wiele właściwości zdrowotnych. Jest idealna dla alergików i astmatyków oraz osób borykających się z dolegliwościami reumatycznymi. Kołdry owcze mają bardzo dobre zdolności higroskopijne, co wpływa na doskonałe odprowadzanie potu oraz wspierają układ krążenia. Wiele badań naukowych potwierdza, że runo owcze przyspiesza metabolizm, reguluje akcję serca oraz normuje ciśnienie krwi. Nic więc dziwnego, że od wielu już lat wełna owcza cieszy się niesłabnącą popularnością.

Nowoczesne kołdry z owczym wypełnieniem mają miękką tkaninę z satyny bawełnianej. Są bardzo elastyczne i przyjemne w dotyku. Najpopularniejsze kołdry wełniane — uniwersalne, zimowe i mniej popularne na lato.


 


Kołdra z wełny wielbłąda
koldra z gesiego puchu
Kołdra z gęsiego puchu


Choć kołdra naturalna z wełny wielbłąda brzmi egzotycznie, bez wątpienia warto zapoznać się z jej właściwościami i przetestować ją w swojej sypialni. Wielbłądzia wełna od dawna ceniona jest za niezwykłe właściwości termoregulacyjne, działa ona niczym naturalna klimatyzacja, utrzymując temperaturę ciała na stałym poziomie. Oznacza to, że nocą bez względu na temperaturę nie musimy obawiać się ani przegrzania, ani wychłodzenia ciała. To surowiec bezpieczny dla alergików. Kołdra z wielbłądziej wełny szczególnie polecana jest osobom borykającym się z problemami mięśniowymi i kostnymi oraz z zaburzeniami krążenia. Może być stosowna również przez osoby w podeszłym wieku, jak również dzieci, których skóra jest niezwykle delikatna i wrażliwa na czynniki środowiskowe.


Kołdra z alpaki

Alpaki na dobre zadomowiły się w naszym kraju i dziś odzież czy tekstylia z ich wełny są prawdziwym rarytasem. To, co wyróżnia wełnę z alpaki od wełny owczej, to głównie parametry:
  • lekka,
  • ciepła,
  • bardzo delikatna,
  • pozbawiona lanoliny — a więc hipoalergiczna.
Właśnie dlatego wykorzystywana jest do produkcji luksusowych tekstyliów domowych i nie tylko. Alpaka jest aż sześciokrotnie cieplejsza od runa owczego i wykazuje niezwykłe zdolności higroskopijne (pochłanianie wilgoci i zapachów). Wyróżnia się wśród innych kołder niezwykłą miękkością i delikatnością. Jest bardzo ciepła, a przy tym bardzo lekka, co znacząco wpływa na komfort snu. Wełna z alpaki nie bez powodu zyskała miano produktu luksusowego. Warto też podkreślić, że wełna pozyskana z alpaki jako jedyna nie zawiera lanoliny, czyli tłuszczu zwierzęcego, który stosunkowo często odpowiedzialny jest za reakcje alergiczne. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, które ze swojego życia starają się eliminować wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego.

Kołdry z Alpaki — ostatnim czasem bardzo popularne wśród konsumentów. Ceny sięgają od kilkaset złotych do kilku tysięcy. Tańsze kołdry z wełny Alpaki szyją na fabrykach — drożdże najczęściej szyją ręcznie pod zamówienie.

 

Kołdra z kaszmiru

Kaszmir od lat jest produktem ekskluzywnym. To niezwykle miękka wełna kóz kaszmirskich, która wyróżnia się niezwykle cienkimi włóknami — ich grubość nie przekracza 18 mikrometrów. Dzięki temu kaszmir jest wyjątkowo puszysty. Warto też podkreślić, że pozyskanie wełny z kóz kaszmirskich to proces niezwykle czasochłonny, gdyż wymaga ich ręcznego wyczesywania. Między innymi z tego powodu kołdry z kaszmiru należą do produktów z najwyższej półki, które są stosunkowo drogie.

Luksusowe kołdry z kaszmiru zapewniają odpowiednią wentylację i termoregulację ciała, co sprawia, że z powodzeniem mogą być używane przez cały rok bez ryzyka przegrzania czy wychłodzenia. Niemniej jednak najprzyjemniej stosuje się je podczas zimnych nocy.


 
koldra z jedwabiu hefel


Puchowa kołdra

Kołdry puchowe oraz kołdry pierzowe były stosowane od tysięcy lat. Wykonane najczęściej z puchu i pierzy gęsi tworzą niezwykle ciepłą warstwę termiczną – zwłaszcza podczas chłodniejszych nocy. Są bardzo lekkie i otulają skórę w niezwykle subtelny sposób. Kołdry puchowe najczęściej produkuje się w tzw. konstrukcji kasetonowej. Oznacza to, że pomiędzy górną, a dolną warstwą materiału jest specjalna taśma, która sprawia, że kołdry wypełnione są równomiernie, a wsad nie przesuwa się w niekontrolowany sposób. Szyty w kwadraty, który między sobą mają ścianę.

Mniej popularne kołdry z puchu i pierza kaczego. Ich główna zaleta — mniejsza cena w porównaniu do kołder z wypełnianiem od gęsi.

 
koldra naturalna puchowa
Kołdra puchowa naturalna


Kołdra konopna

Kołdry konopne to rozwiązanie dedykowane miłośnikom ekologicznych rozwiązań. Niezwykłe właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne konopi sprawiają, że tekstylia te mogą być stosowane nawet przez małe dzieci oraz osoby, które borykają się różnymi alergiami lub podrażnieniami skóry. Kołdra z konopi to również idealny produkt dla osób, którym los planety nie jest obojętny.

Kołdry konopne są całoroczne, latem świetnie wentylują skórę, zimą zaś zapewniają doskonałe właściwości termiczne, chroniąc wrażliwą skórę przed wychłodzeniem. Konopie są jednym z najbardziej wytrzymałych surowców naturalnych, co oznacza, że są odporne na zużycie i mogą służyć przez wiele lat bez potrzeby wymiany.
Konopie bardzo szybko rosną. Bardzo niewymagająca roślina.



Kołdra lnianaalt

Kolejnym przykładem ekologicznego rozwiązania w naszej sypialni są kołdry lniane. Wyróżniają się niezwykłą trwałością przez długie lata i są pozyskiwane z polskich surowców. Zapewniają zdrowy i komfortowy sen, a dzięki właściwościom antyseptycznym hamują rozwój bakterii i grzybów.

Len z natury jest przewiewny i higroskopijny, dlatego szczególnie polecany jest latem, kiedy nasza skóra narażona jest na szereg niekorzystnych czynników środowiskowych. Należy również podkreślić, że len jest surowcem biodegradowalnym, a pranie nawet w wysokich temperaturach w żaden sposób nie wpływa na jego właściwości i parametry, dlatego z powodzeniem może być stosowany przez długie lata.

Len też szybko rośnie i jest biodegradowalny. Do kołdry lnianej będzie bardzo dobrze pasował komplet pościeli z lnu.



Kołdra kukurydziana

Ekologiczne włókno kukurydziane jest coraz popularniejszym surowcem wykorzystywanym w produkcji kołder i poduszek. To ukłon w stronę środowiska i wykorzystanie zasobów, których w naszym kraju nie brakuje. Kołdry wykonane z kukurydzy są bardzo puszyste, lekkie i przewiewne. Podobnie jak len są materiałem w 100% biodegradowalnym i spełniają wszystkie funkcje termiczne zarówno zimą, jak i latem. Można je prać w temperaturze do 60 stopni oraz suszyć w suszarce bębnowej (zgodnie etykiety). To świetna propozycja dla osób poszukujących wyjątkowych właściwości termicznych za rozsądną cenę.

Wybór kołder jest niezwykle różnorodny. Poszukując idealnej kołdry, można dostosować ją nie tylko do swoich oczekiwań i preferencji, ale również do stanu swojej skóry czy innych problemów zdrowotnych, z którymi się borykamy. Warto zgłębić ten temat, ponieważ idealna kołdra naturalnie wypełniona nie tylko zapewni zdrowy i regenerujący sen, ale również zadba o metabolizm, ciśnienie krwi, układ krążenia, a także mięśnie oraz stawy. Kołdry naturalne są dostępne w opcji letniej i zimowej, jak również w wersji całorocznej. Są one uszyte w sposób, który zapewnia świetną wentylację w upalne noce, jak również zapobiega wychłodzeniu ciała w chłodniejsze dni.

Również zapraszamy do przeczytania artykułu na temat: Wyboru pościeli. Ranking pościeli.

 
 

PODUSZKA.com.pl

sklep internetowy

886 768 986

Dobry sen, dobry dzień!


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Kołdry do spania
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej
Nie pokazuj więcej tego komunikatu