wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kołdry » Kołdra z alpaki

Kołdra z alpaki

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Kołdra z wełny alpaki i jej błyskotliwa kariera
Kołdra alpaka
W ostatnich latach wróciliśmy do wielu naturalnych materiałów, zarówno w przemyśle odzieżowym, jak i tkaninach użytkowych. Doskonale bowiem, zdajemy sobie sprawę z tego, że to, co naturze najbliższe jest dla nas najzdrowsze. Kołdra z wypełnieniem z alpaki, zdaje się doskonałym tego trendu przykładem.
 

Kołdra alpaka – co mogą mieć ze sobą wspólnego?


Jak wiele zwierząt parzystokopytnych na terenie Eurazji, alpaka została udomowiona około 5 tysięcy lat temu na obszarze andyjskiej części Ameryki Południowej. To dość łatwe w hodowli zwierzę z rodziny wielbłądowatych, ma bowiem nadal bardzo ważne walory użytkowe, tyle stuleci po upadku państwa Inków. Podobna do lamy alpaka, jest od niej o wiele spokojniejsza, a i włosie okrywowe jest u niej dłuższe i o lepszych właściwościach termicznych. Alpaki radzą sobie doskonale w mroźnym klimacie wysokich partii Andów, na wysokościach od około 3.000 do 5.000 m n.p.m! Nie dziwmy się, więc iż kołdra z lamy jest coraz bardziej popularna, jako kołdra „zimowego” użytku. Futro alpak jest także cieplejsze, delikatniejsze i mniej uczulające, niż włosie wielu europejskich gatunków owiec.
 

Lama wełniana kołdraKołdra z wełny alpaki. Dlaczego warto ją kupić?


Taka kołdra z wypełnieniem z alpaki będzie, więc doskonałym rozwiązaniem dla zmarzluchów, którzy jednak ze względu na alergie, nie mogą sobie pozwolić na kołdry z domieszka wełny z polskich owiec. W ofercie naszego sklepu znajduje się standardowa wielkość takich okryć, tak więc:

  • kołdra z alpaki 160x200 cm czy też w innej wielkości
  • kołdra z alpaki 140x200 cm, nie będzie stanowiła żadnego problemu. Zazwyczaj w takich produktach, jak kołdra z alpaki, stosuje się wypełnienie z wełny alpak, natomiast poszycie stanowi doskonałej jakości bawełna batystowa. Wełna pozyskiwana z alpak jest na tyle elastyczna i sprężysta, że nie musimy się martwić, iż wypełnienie odkształci poszwę. Nawet duża kołdra z alpaki 200x220 cm pozostanie umiarkowano lekka.

Zapraszamy do sklepu Poduszka.com.pl -  szeroki wybór kołder z alpaki.