wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kołdry » Kołdra jedwabna

Kołdra jedwabna

Kołdra Jedwabna Imperial AMW

Kołdra Jedwabna Imperial AMW

424,00 zł399,00 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki to 399,00 zł
dodaj do porównania
Kołdra zimowa Dziki Jedwab DUO AMW Nawrot

Kołdra Dziki Jedwab DUO Imperial AMW (zimowa)

644,00 zł609,00 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki to 609,00 zł
dodaj do porównania

Kołdra i jedwab - co mogą mieć ze sobą wspólnego?

Producenci przyzwyczaili nas do tego, że sięgają w ostatnich dekadach po coraz to nowsze rozwiązania. Po to, by wzbogacić czy to mieszankę kołdrę wypełniającą, czy tkaninę poszwy. Rzecz jasna, niektóre z tych pomysłów stosowano już w przeszłości, niemniej w związku ze względnym kosztem ich wytwarzania, nie były w stanie dotrzeć do szerszej publiczności. Mamy tu na myśli, zwłaszcza kołdry z wypełnieniem jedwabnym, błędnie niekiedy mianowane jako kołdra z jedwabników. Tak ostatnio poszukiwana przez klientów, kołdra z wypełnieniem jedwabnym, nie jest bowiem wykonana z samych motyli jedwabnika, a tym bardziej z ich postaci larwalnej.
 

Skąd pochodzi jedwab i kołdra z jedwabiu naturalnego?


W wielkim skrócie wyjaśnijmy, więc iż to, co każe nam sądzić, że leży przed nami kołdra z jedwabiu jest zawarte w przędzy, którą wcześniej uzyskujemy z jedwabnych nici

Kołdra jedwabna
Kołdra jedwabna

oprzędu kokonu, a nie z samych motyli lub ich gąsienic. Gąsienice otaczają kokony nicią bardzo wytrzymałą i mało łamliwą. Niegdyś jedwabniki morwowe po udomowieniu przez ludy chińsko-tybetańskie (prawdopodobnie sprowadzono owego motyla z podnóży Himalajów), były hodowane wyłącznie w Azji Wschodniej. Stąd legendarna w średniowiecznej Europie kosztowność tkanin jedwabnych. Jednakże obecnie kołdry jedwabne nie są już takim wydatkiem i spokojnie kołdra z jedwabiu naturalnego może znaleźć się w naszej sypialni.
Do naturalnej kołdry z jedwabiu - polecamy pościel konopna, pościel z lnu czy pościel z tencelu.

 

Czym kołdra z jedwabiu wyróżnia się wśród innych kołder?


Co do właściwości, którymi wykazuje się kołdra z wypełnieniem jedwabnym, to podobnie, jak większość kołder w naszym sklepie, jest:

  • Wielce przyjazna dla alergików.
  • Ma ciekawe właściwości termoregulacyjne, które zauważono już w starożytności.
  • Włókno jedwabne w lecie zapobiega przegrzaniu organizmu użytkownika. A z kolei w lecie dostosowuje i zachowuje temperaturę ciała wewnątrz kołdry.
  • Kołdry z jedwabiu dobrze przepuszczając powietrze, pochłaniają wilgoć ciała i odprowadzają na zewnątrz, dzięki temu człowiek czuje się dobrze w nocy.
  • Antystatyczna, przez co nie przyciągają kurzu i miękka na dotyk.
  • Lekka, ciepła, wygodna, zadziwiająco delikatna i przyjemna na dotyk.
     
Kołdra jedwabna opinie — całoroczna czy letnia?

Kołdry jedwabne, jak żadne inne, znakomicie nadają się jako kołdry całoroczne. Mamy pewność, iż dzięki zawartości 100% jedwabiu naturalnego, zastosowanego jako wypełnienie, nasze ciało nie będzie zimową porą pocić się w łóżku. Jedwab jest także znaną już w Chinach tkaniną, która dzięki zawartym w swym splocie aminokwasom, oddziaływającym na powierzchnię skóry, pozwala na zachowanie uczucia odprężenia i wypoczynku.
 

Jak podkreśla ekspert, Sericin* w kołdrach z jedwabiem wykazuje działanie przeciwbakteryjne, dobrze działa na skórę i włosy. Pod jedwabną kołdrą człowiek dobrze zasypia.
 

Serycyna, klej jedwabny – białko z grupy skleroprotein, zlepiające włókna fibroinowe jedwabiu naturalnego.

jedwab w koldrach
Jedwab w kołdrach

Kołdra jedwabna - to jedna z najpopularniejszych kołder na świcie. Kołdra jedwabna - to dobry wybór do sypialni. Kołdry z jedwabiu od najlepszych producentów. 
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej
Nie pokazuj więcej tego komunikatu