wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kołdry » Kołdra jedwabna

Kołdra jedwabna

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Kołdra i jedwab - co mogą mieć ze sobą wspólnego?

Producenci przyzwyczaili nas do tego, że sięgają w ostatnich dekadach po coraz to nowsze rozwiązania. Po to, by wzbogacić czy to mieszankę kołdrę wypełniającą, czy tkaninę poszwy. Rzecz jasna, niektóre z tych pomysłów stosowano już w przeszłości, niemniej w związku ze względnym kosztem ich wytwarzania, nie były w stanie dotrzeć do szerszej publiczności. Mamy tu na myśli, zwłaszcza kołdry z wypełnieniem jedwabnym, błędnie niekiedy mianowane jako kołdra z jedwabników. Tak ostatnio poszukiwana przez klientów, kołdra z wypełnieniem jedwabnym, nie jest bowiem wykonana z samych motyli jedwabnika, a tym bardziej z ich postaci larwalnej.
 

Skąd pochodzi jedwab i kołdra z jedwabiu naturalnego?


W wielkim skrócie wyjaśnijmy, więc iż to, co każe nam sądzić, że leży przed nami kołdra z jedwabiu jest zawarte w przędzy, którą wcześniej uzyskujemy z jedwabnych nici Kołdra jedwabnaoprzędu kokonu, a nie z samych motyli lub ich gąsienic. Gąsienice otaczają kokony nicią bardzo wytrzymałą i mało łamliwą. Niegdyś jedwabniki morwowe po udomowieniu przez ludy chińsko-tybetańskie (prawdopodobnie sprowadzono owego motyla z podnóży Himalajów), były hodowane wyłącznie w Azji Wschodniej. Stąd legendarna w średniowiecznej Europie kosztowność tkanin jedwabnych. Jednakże obecnie kołdry jedwabne nie są już takim wydatkiem i spokojnie kołdra z jedwabiu naturalnego może znaleźć się w naszej sypialni.
 

Czym kołdra z jedwabiu wyróżnia się wśród innych kołder?


Co do właściwości, którymi wykazuje się kołdra z wypełnieniem jedwabnym, to podobnie, jak większość kołder w naszym sklepie, jest:

  • Wielce przyjazna dla alergików.
  • Ma ciekawe właściwości termoregulacyjne, które zauważono już w starożytności.
  • Włókno jedwabne w lecie zapobiega przegrzaniu organizmu użytkownika. A z kolei w lecie dostosowuje i zachowuje temperaturę ciała wewnątrz kołdry.
  • Kołdry z jedwabiu dobrze przepuszczając powietrze, pochłaniają wilgoć ciała i odprowadzają na zewnątrz, dzięki temu człowiek czuje się dobrze w nocy.
  • Antystatyczna, przez co nie przyciągają kurzu i miękka na dotyk.
  • Lekka, ciepła, wygodna, zadziwiająco delikatna i przyjemna na dotyk.
     
Kołdra jedwabna opinie — całoroczna czy letnia?

Kołdry jedwabne, jak żadne inne, znakomicie nadają się jako kołdry całoroczne. Mamy pewność, iż dzięki zawartości 100% jedwabiu naturalnego, zastosowanego jako wypełnienie, nasze ciało nie będzie zimową porą pocić się w łóżku. Jedwab jest także znaną już w Chinach tkaniną, która dzięki zawartym w swym splocie aminokwasom, oddziaływającym na powierzchnię skóry, pozwala na zachowanie uczucia odprężenia i wypoczynku.
 

Jak podkreśla ekspert, Sericin* w kołdrach z jedwabiem wykazuje działanie przeciwbakteryjne, dobrze działa na skórę i włosy. Pod jedwabną kołdrą człowiek dobrze zasypia.
 

Serycyna, klej jedwabny – białko z grupy skleroprotein, zlepiające włókna fibroinowe jedwabiu naturalnego.