wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kołdry » Kołdra zimowa

Kołdra zimowa

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko promocje
COTTON kołdra zimowa DUO AMZ

Kołdra zimowa antyalergiczna DUO COTTON AMZ

240,00 zł219,00 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki to 219,00 zł
dodaj do porównania

Najcieplejsza kołdra na zimę – jak ją wybrać?

Kołdra zimowa
Kołdra zimowa


Inaczej niż kiedyś nasi dziadkowie, nie jesteśmy już zdani na jeden, uniwersalny model kołdry, taki sam na każdy sezon. Ten, kto u babci musiał w lecie pocić się i użytkować wtedy ciepłe kołdry zimowe, ten wie, jak pożądane jest zróżnicowanie łóżkowego okrycia, zależnie od pory roku i sezonu. Owszem, producenci nadal obecnie polecają modele wielosezonowe, które w teorii użytkować można przez cały rok. Dobrym jednak pomysłem będzie zakup co najmniej dwóch zestawów, tak by bardzo ciepła kołdra zimowa spełniała swoją funkcję w mroźniejsze dni, a lżejsza w cieplejszym sezonie.

 

Czemu kołdra zimowa jest tak ważna?


Zarówno fachowcy zajmujący się diagnostyką zaburzeń snu oraz badający zachowanie naszego organizmu (wydatek energetyczny, spowolnienie funkcjonowania organów itd.), jak i nasze babcie, są zgodni co do jednego. Nasze ciało regeneruje się w czasie snu, do którego jesteśmy właściwie przygotowani. Pomijając kwestie żywieniowe tuż przed snem, niezbędne dla naszego organizmu jest zachowanie właściwego bilansu energetycznego w czasie godzin nocnych. A jest to ważne zwłaszcza w okresie zimowym, gdy temperatura na zewnątrz drastycznie spada. Specjaliści twierdzą, iż ciepłe kołdry zimowe są niezbędne, gdy temperatura w sypialni spadnie poniżej 18°C. Odpoczynek jest wtedy optymalny, ale i najcieplejsza kołdra na zimę staje się wtedy bardzo ważkim wyborem.

Oczywiście nie ma jednego rozwiązania o charakterze uniwersalnym, bowiem kołdra na zimę winna być dobrana indywidualnie do oczekiwań i własnych potrzeb. Jeśli tylko przejrzymy kategorię, gdzie znajdziemy ciepłe kołdry zimowe, przekonamy się, iż kołdra na zimę, niekoniecznie musi być super gruba i ciężka. O masywności kołdry decyduje przede wszystkim wsad w niej zastosowany i gramatura materii wierzchniej.

 

Ciepłe kołdry zimowe – krótki przegląd. Kołdra na zimę, jaką wybrać?


Najpopularniejszym typem jest kołdra zimowa puchowa. Wypełnia się ją najczęściej gęsim lub kaczym puchem, poddanym sterylizacji i oczywiście selekcji. Właściwości cieplne daje puch, czyli lekkie pióra, osadzone na cienkiej osi i z delikatnymi, mięciutkimi promieniami.

Innym typem jest bardzo ciepła kołdra zimowa z wełny, najczęściej gatunku owiec nowozelandzkich i australijskich, aczkolwiek stosuje się też wełnę owiec podhalańskich. Włos wełny pod wpływem temperatury może się rozprężać lub kurczyć, czym znakomicie dostosowuje się do zmian temperatury zewnętrznej. Dzięki temu kołdra zimowa wełniana grzeje, ale nie przegrzewa organizmu.

Jeśli jednak jesteśmy uczuleni na wiele produktów pochodzenia naturalnego, a wiemy, iż najcieplejsza kołdra na zimę jest nam niezbędna, to sięgnijmy po kołdrę zimową z wypełnieniami syntetycznymi. Może być to kołdra zimowa z tzw. policottonu, czyli tkaniny o mieszance bawełniano-poliestrowej. Jest lekka i zbudowana z termowarstw, pomiędzy którymi zachowano pustą przestrzeń powietrzną.

Innym podtypem będzie kołdra silikonowa. To również bardzo ciepła kołdra zimowa, która polecana jest szczególnie alergikom oraz tym, którzy nie lubią uczucia przegrzania organizmu.
 

Wybór kołdry na zimę jest nieprosty. Jeśli dobierzemy prawidłowo kołdrę do spania zimą, zagwarantuje ona nam mocny i zdrowy sen. Szeroki wybór zimowych kołdr w naszym sklepie internetowym.
 

koldra zimowa jaka najlepsza
Kołdra zimowa jaka najlepsza?
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej
Nie pokazuj więcej tego komunikatu