wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kołdry » Kołdra letnia

Kołdra letnia

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko promocje
Wypełnienie kołdry:
Dostępny kolory:

Koldra letnia jaką wybrać? Jak wybierać kołdry letnie do naszego domu?
 

Regeneracja naszego ciała ma miejsce zwłaszcza w godzinach nocnych. Wtedy także rośnie tkanka mięśniowa, a organizm odnawia lub namnaża komórki wszelkich organów, tak by przygotować nas do podjęcia wysiłku intelektualnego i fizycznego w dniu następnym. Stąd, tak ważna wydaje się dbałość o to, by sen przebiegał komfortowo. W okresie zimowym, gdy musimy zachować właściwy bilans energetyczny w chłodnych pomieszczeniach, nie wystarczy cienka kołdra. Wtedy bardziej zadbają o to polecane przez nas ciepłe kołdry zimowe. Natomiast w okresie letnim, wygodniejsze w użyciu i odczuciu kładących się spać, będą kołdry letnie.

 

Czy kołdra na upały cienka i lekka, wystarczy?

Kołdra na lato
Kołdra na lato


W okresie letnim, jak i w okresach przejściowych (zwłaszcza pod koniec wiosny i na początku jesieni) utraty ciepła w trakcie snu nie są tak wielkie, więc i powinna wówczas wystarczyć typowo letnia kołdra. Aczkolwiek należy pamiętać, że pod naszą szerokością geograficzną, mogą mieć miejsce spore różnice temperatur pomiędzy nocą a godzinami dziennymi – stąd zjawisko znane jako: chłodne letnie noce. I dlatego też nawet jeśli kładąc się spać, wydaje nam się, że jest nam ciepło, to mimo wszystko nie należy pozbawiać nawet takiego okrycia jak kołdra letnia.

 

Jaka więc kołdra kołdry na lato?


Jakkolwiek wielu sprzedawców lub producentów próbuje polecać modele wielosezonowe, które teoretycznie sprawdzać się mają przez cały rok, to kołdra na upały cienka i lekka sprawdzi się najlepiej. Kołdry letnie, a zwłaszcza ich poszycia, są wykonywane z materiałów bawełnianych lub jedwabnych, z niewielkimi domieszkami włókien sztucznych. Po to by zachowały swe właściwości oddychające natomiast wypełnienie to dający komfortowy sen, poliester silikonowy o właściwościach antyalergicznych. Poza tym, zarówno bawełna, jak i wypełnienie są też niekłopotliwe w praniu. Takie kołdry możemy znaleźć w rozmiarach dla jednej osoby, np. kołdra letnia 140x200 cm lub dla dwojga – taką powierzchnię będzie miała kołdra letnia 200x200 cm. Wybierając rozmiar kołdry, należy wybrać taki sam jak rozmiar kompletu pościeli albo trochę mniej.
 

Co ciekawe, nie tylko kołdra zimowa, lecz również letnia kołdra może być wypełniona puchem i pierzem gęsim lub kaczym. Przeszukując kategorię kołdry letnie, z pewnością natrafimy na kołdry pikowane, z bawełnianą wierzchnią materią (lub mieszanką tencelu i bawełny) i z 90% wypełnieniem z puchu gęsiego. Dla tych natomiast, którzy chcą uniknąć zbytniego przegrzania w naprawdę upalne, letnie noce, przygotowaliśmy ofertę kołder z domieszką włókien bambusowych. Taka kołdra letnia 160x200 cm lub w innym standardowym rozmiarze, wyprodukowana jest mniej więcej w połowie z odpowiednio spreparowanego bambusa i bawełny (poszycie) oraz z mieszanki bambusa i tzw. poliestru silikonowanego (wypełnienie). Jest to zazwyczaj bardzo cienka kołdra, w której wykorzystano włókna celulozowe, uzyskane ze zmiażdżonych bambusowych łodyg.

 

Ranking kołder na lato — letni wypełniacz kołder

 
  • Jedwab — idealny oddychający letni materiał. Przyjemnie lekki, wytrzymały, elastyczny, higroskopiczny i chłodzący materiał.
  • Bambusczyli włókno bambusowe. Naturalna kołdra letnia bambusowa będzie długo służyła. Bardzo komfortowa na lato.
  • Kołdra cienka kaszmirowa wełniana.
  • Wełniana cienka kołdra z wełny owczej albo wełny wielbłąda.
  • Cienka kołdra syntetyczna.
  • Lekka kołdra puchowa dla miłośników puchu.
  • Kołdra na lato z wypełnieniem naturalnym TENCEL.
  • Wiskoza — świetny wypełniacz na lato.
  • Lniana kołdra - najlepszy naturalny materiał na upały.


Tkanina kołder letnich wypełniacze powinna być wykonana z naturalnych materiałów: jedwab albo bawełna (satyna). Szeroki wybór letnich kołder w sklepie internetowym online Poduszka.com.pl.

Letnie koldry
Kołdry letnie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej
Nie pokazuj więcej tego komunikatu