wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kołdra jaką wybrać?
Kontakt
Producenci

Kołdra jaką wybrać?

Wybór kołdrywybor koldry


Przy wyborze kołdry, główne jest:
  • wybór tworzywa, z którego jest wykonana kołdra
  • kolor kołdry
  • i jej rozmiar.


Dla niektórych najlepsza jest kołdra dla alergików. Dla innych kołdra puchowa spełnia wszystkie warunki. Dla pozostałych będzie to kołdra wełniana czy bawełniana kołdra. Ktoś lubię kołdry z lnianym, jedwabnym, bambusowym czy wiskozowym wypełniaczem. Poszczególne kołdry, zwłaszcza tworzywa, z których są wykonane, są proponowane na konkretne pory w roku.Kołdra dla alergików


Najpopularniejsze i najczęściej produkowane są kołdry z włókna sztucznego. Dużo osób kupują kołdry antyalergiczne. Ten rodzaj kołder gwarantuje przyjemny sen. Eliminując problem roztoczy, najczęściej znajdujących się akurat w łóżku i powodują alergie. Znajdujące się w jej środku włókno poliestrowe, sylikonowe połączone z regularnym jej praniem oraz częstym zmienianiem skutecznie przeciwdziała występowaniu szkodników. Kołdry antyalergiczne mocne i pozwalają na spokojny i głęboki sen podczas niejednej nocy. Tkanina u kołder antyalergicznych różna — od bawełny różnych rodzajów do tkanin sztucznych.
 

Kołdra puchowa


Jest delikatna, gustowna, zrobiona z naturalnego materiału. Kołdra puchowa bardzo lekka i miękka. Zapewniająca właściwą izolację termiczną a dodatkowo jest w stanie nam długo służyć.
Kołdre puchowe mają właściwości higroskopijne — zapewniając nam przyjemny odpoczynek.
Cena kołdry z puchu zależy od proporcji wypełniacza — puch / pierze. Im więcej puchu, tym droższa kołdra puchowa.

 

Kołdra wełniana


Wełna owcza — jedna z najbardziej wytrzymałych tworzyw naturalnych.
Wyprodukowana z naturalnego tworzywa (wełny stworzeń). Odpowiednia na wszystkie pory roku. W zimie daje ciepło (grubsza kołdra) - a w lecie chłodzi (cieńsza kołdra). Kołdry z wełny, co więcej, posiadają lanolinę, która zapobiega pojawianiu się brudu. Właściwość do samooczyszczania kołdra wełniana.


Kołdry wełniany znajdują się na rynku w kilku rodzajach:

  1. Kołdra z merynosa – wełna pochodzi z australijskiego merynosa. Wskutek dużych wahań temperatury w jego środowisku naturalnym potrafi dopasować się do zmieniających się pór roku (w lecie ochładza, w zimie ogrzewa).
  2. Kołdra z kaszmiru – wełna brane jest od znajdujących się w Mongolii i Himalajach kóz kaszmirskich i sprawia, że pościel jest lekka oraz aksamitna w dotyku. Kołdra z kaszmiru — to kołdra dla bardzo wymagających klientów.
  3. Kołdra z wełny wielbłąda – uznawana za szczególnie luksusową. Odpowiednio do wieku wielbłądów pościel jest jasnobrązowa (ze starszych osobników) lub biała (pochodząca od najmniejszych). Kołdra z wielbłądziej wełny posiada cienkie i miłe w dotyku tworzywo.


Każda z kołder różni się między sobą:

  • kosztem
  • materiałem
  • oraz jego cechami


Każda z kołder przedstawionych w sklepie Poduszka.com.pl ma ten sam cel – uczynić sen przyjemnym, a także komfortowym. Polecamy kupować oddzielnie kołdry na lato i kołdry na zimę.

 

Poduszka.com.pl

sklep internetowy

886 768 986

Dobry sen, dobry dzień!


Przejdź do strony głównej