wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kołdry » Kołdra bawełniana

Kołdra bawełniana

AMW kołdra Bawełniana Imperial

Kołdra bawełniana AMW Imperial Bawełna

252,00 zł239,00 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki to 239,00 zł
dodaj do porównania
Zimowa Kołdra podwójna kołdra z bawełną AMW Imperial Bawełna

Kołdra bawełniana zimowa DUO AMW Imperial Bawełna

377,00 zł359,00 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki to 359,00 zł
dodaj do porównania

Kołdra z bawełnianym wypełnieniem – idealna nie tylko na lato


Żadna roślina w dziejach przemysłu tkackiego nie zrobiła tak niesamowitej kariery, jak bawełna. Produkuje się z niej niemalże wszystko w tkaninach użytkowych; począwszy od bielizny, poprzez kurtki, poprzez kołdry bawełniane, skończywszy na pościelach. Co do tych przedostatnich produktów, nic tak nie umili snu i nie zagwarantuje nocnego 

Koldra bawelniana wkład
Kołdra bawełniana

wypoczynku, niż kołdra ze wsadem bawełnianym.
 

 

Co mają wspólnego kołdra bawełna, węże strażackie i filtry do kawy?


Włókno, które otacza nasiona rośliny o tej samej nazwie, uprawiano i pozyskiwano na terenach dzisiejszego Egiptu i Turcji, jeszcze przed powstaniem na tych ziemiach pierwszych państw, bo nawet 12 tyś. lat temu. Podobne ślady odkryto w dolinie Indusu, w Meksyku i Ameryce Południowej. Znaleziono między innymi kawałki lin z przędzy bawełnianej, elementy ubiorów letnich i zimowych, tkaniny namiotowe. Nie zdziwmy się, więc gdy kiedyś wśród znalezisk archeologicznych znajdzie się swego rodzaju kołdra z bawełny. Na skalę masową, stosować bawełnę zaczęto wraz z wprowadzeniem przemysłowych maszyn tkackich, czyli pod koniec XVIII wieku. Okazało się, że jest ona rośliną na tyle odporną na warunki i pasożyty, na tyle tanią i tak łatwą w snuciu przędzy, że tkano z niej nie tylko ubiory czy kołdry letnie bawełniane, lecz także, tak kuriozalne przedmioty, jak węże strażackie czy liny okrętowe.

 

Najlepsze kołdry bawełniane na lato tylko u nas!


Produkty takie jak kołdra letnia bawełniana, to dobry wybór dla tych, którzy starają się w codziennym ubiorze wybierać elementy garderoby tylko z surowców naturalnych. Chcą także, by tak ważny element sypialni jak kołdra, był ekologiczny. Kołdra bawełniana jest najczęściej wyprodukowana ze 100% czystej bawełny, zarówno tkanina wierzchnia, jak i wypełnienie. Na — coraz cieplejsze pod naszą szerokością geograficzną – okresy letnie polecana jest przez nas: kołdra letnia bawełniana 160x200 cm lub kołdry letnie bawełniane 200x220 cm.
Spotkać się możemy z sytuacją, gdy kołdra z wypełnieniem bawełnianym jest także z pewnych względów uzupełniana włóknami sztucznymi. Nie ma w tym nic negatywnego, raczej tylko dbałość o wygodę i zdrowie użytkownika, bowiem włókna silikonowe zmieszane w piłkowanych kieszeniach kołdry zapobiegają zagnieżdżaniu się roztoczy i stabilizują wypełnienie. A jest to szczególnie przydatne, gdy kołdra ma sporą wielkość, np. kołdra bawełniana 200x220 cm. Poza tym w naszym sklepie dostępna jest także kołdra z wypełnieniem bawełnianym, w mniejszych rozmiarach, np. kołdra bawełniana 160x200 cm lub kołdra bawełniana 140x200 cm.
Bawełniana pościel albo pościel lniana - będzie dobrym dodatkiem do kołder bawełnianych.

 

koldra 100 bawelna
Kołdra 100% bawełna


 

Pięć zalet kołder bawełnianych

 

  1. Naturalne właściwości: Bawełna to naturalne włókno, które jest miękkie, lekkie i przewiewne, dzięki czemu kołdra bawełniana jest idealna do użytkowania przez cały rok. Jest to także dobry wybór dla osób, które mają skłonność do alergii, ponieważ bawełna jest hipoalergiczna.
  2. Wytrzymałość: Bawełna jest również bardzo trwałym materiałem, który jest odporny na zużycie i łatwość prania. Kołdra bawełniana może być łatwo prana w pralce, co ułatwia jej utrzymanie w czystości.
  3. Elastyczność: Bawełna jest elastycznym materiałem, co oznacza, że ​​kołdra bawełniana będzie miękka i sprężysta, zapewniając komfortowy sen.
  4. Regulacja temperatury: Kołdra bawełniana ma również właściwości regulujące temperaturę, co oznacza, że ​​jest idealna do użytkowania w każdej temperaturze. Bawełna pochłania wilgoć i oddaje ją, dzięki czemu utrzymuje ciało suche i ciepłe w zimie, a chłodne i komfortowe latem.
  5. Bezpieczeństwo dla środowiska: Bawełna jest w pełni biodegradowalna, co oznacza, że kołdra bawełniana nie wpłynie negatywnie na środowisko, gdy zostanie zutylizowana. Jest to również dobry wybór dla osób, które są świadome wpływu ich wyborów na środowisko naturalne.


Zapraszamy na zakupy online. Szeroki wybór, atrakcyjne ceny na bawełniane kołdry w sklepie internetowym PODUSZKA.com.pl

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej
Nie pokazuj więcej tego komunikatu