wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kołdry » Kołdra bawełniana

Kołdra bawełniana

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Kołdra z bawełnianym wypełnieniem – idealna nie tylko na lato

Żadna roślina w dziejach przemysłu tkackiego nie zrobiła tak niesamowitej kariery, jak bawełna. Produkuje się z niej niemalże wszystko w tkaninach użytkowych; począwszy od bielizny, poprzez kurtki, poprzez kołdry bawełniane, skończywszy na pościelach. Co do tych przedostatnich produktów, nic tak nie umili snu i nie zagwarantuje nocnego Koldra bawelniana wkładwypoczynku, niż kołdra ze wsadem bawełnianym.

Co mają wspólnego kołdra bawełna, węże strażackie i filtry do kawy?

Włókno, które otacza nasiona rośliny o tej samej nazwie, uprawiano i pozyskiwano na terenach dzisiejszego Egiptu i Turcji, jeszcze przed powstaniem na tych ziemiach pierwszych państw, bo nawet 12 tyś. lat temu. Podobne ślady odkryto w dolinie Indusu, w Meksyku i Ameryce Południowej. Znaleziono między innymi kawałki lin z przędzy bawełnianej, elementy ubiorów letnich i zimowych, tkaniny namiotowe. Nie zdziwmy się, więc gdy kiedyś wśród znalezisk archeologicznych znajdzie się swego rodzaju kołdra z bawełny. Na skalę masową, stosować bawełnę zaczęto wraz z wprowadzeniem przemysłowych maszyn tkackich, czyli pod koniec XVIII wieku. Okazało się, że jest ona rośliną na tyle odporną na warunki i pasożyty, na tyle tanią i tak łatwą w snuciu przędzy, że tkano z niej nie tylko ubiory czy kołdry letnie bawełniane, lecz także, tak kuriozalne przedmioty, jak węże strażackie czy liny okrętowe.
 

Najlepsze kołdry bawełniane na lato tylko u nas!


Produkty takie jak kołdra letnia bawełniana, to dobry wybór dla tych, którzy starają się w codziennym ubiorze wybierać elementy garderoby tylko z surowców naturalnych. Chcą także, by tak ważny element sypialni jak kołdra, był ekologiczny. Kołdra bawełniana jest najczęściej wyprodukowana ze 100% czystej bawełny, zarówno tkanina wierzchnia, jak i wypełnienie. Na — coraz cieplejsze pod naszą szerokością geograficzną – okresy letnie polecana jest przez nas: kołdra letnia bawełniana 160x200 cm lub kołdry letnie bawełniane 200x220 cm. Spotkać się możemy z sytuacją, gdy kołdra z wypełnieniem bawełnianym jest także z pewnych względów uzupełniana włóknami sztucznymi. Nie ma w tym nic negatywnego, raczej tylko dbałość o wygodę i zdrowie użytkownika, bowiem włókna silikonowe zmieszane w piłkowanych kieszeniach kołdry zapobiegają zagnieżdżaniu się roztoczy i stabilizują wypełnienie. A jest to szczególnie przydatne, gdy kołdra ma sporą wielkość, np. kołdra bawełniana 200x220 cm. Poza tym w naszym sklepie dostępna jest także kołdra z wypełnieniem bawełnianym, w mniejszych rozmiarach, np. kołdra bawełniana 160x200 cm lub kołdra bawełniana 14x200 cm.

Zapraszamy na zakupy online. Szeroki wybór, atrakcyjne ceny na bawełniane kołdry w sklepie internetowym Poduszka.com.pl