wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Wybieramy pościel dla dzieci
Kontakt
Producenci

Wybieramy pościel dla dzieci

Rosnący organizm dziecka jest bardzo wrażliwy na przedmioty z którymi wchodzi w interakcje, dlatego pościel dla dzieci należy dobierać z
Wybieramy posciel dla dzieci
Wybieramy pościel dla dzieci
rozwagą. Wybierając pościel dla niemowląt, kocyki i poduszki dla niemowlaka, zwróć uwagę na poniższe punkty.

 

Materiał pościeli dla dzieci


Skóra dziecka jest bardzo delikatna, a dziecko wrażliwe na działanie wypełniaczy kołderek i poduszek. Dlatego unikaj sztucznych włókien w pościeli dziecięcej i pamiętaj, aby wybierać naturalne wypełniacze. W przeciwnym razie u dziecka mogą rozwinąć się podrażnienia lub alergie.
Pościel dziecięca powinna być naturalna, a tkanina miękka i przyjemna w dotyku. Najlepszą opcją jest pościel ze 100% lnu albo bawełny. Na lato dobrze nadają się bawełna, len, satyna, perkal. Zimą flanela, len lub frotte. Jednak wybierając satynę, weź pod uwagę aktywność swojego dziecka: jeśli pościel jest zbyt śliska, a w dziecięcym łóżeczku nie ma ochraniaczy, lepiej zrezygnować z tej tkaniny.


Pościel z wypełnieniem dla dzieci

Najlepsze wypełnienia kołder i poduszek to wełna owcza i puch gęsi. Jednak kupując dziecku poduszkę i kołdrę z takim wypełniaczem, upewnij się, że dziecko nie ma indywidualnej alergii na te wypełniacze, co może objawiać się kichaniem.
Należy również pamiętać, że istnieją całoroczne lub przejściowe rodzaje kołder, które różnią się gęstością wypełnienia, wagą i odpowiednią zdolnością do zatrzymywania ciepła. W mroźne zimy zaleca się stosowanie kołderek standardowych, a na wiosnę i jesień lekkich kołderek.


 

Rozmiary pościeli dziecięcej


Pościel dziecięca oczywiście różni się rozmiarem. Wybór rozmiaru zależy od wieku dziecka.
Dla dzieci:
 • do trzech lat — rozmiar 65x125 cm (do łóżeczka),
 • od 3 do 12 lat - 120*180 cm (prześcieradło), 110*140 cm (kołderka), 115*145 cm (poszwa na kołdrę z dodatkowymi 5 cm — dodatki na szwy) i 60*40 cm (poszewki).
Od 12 roku życia, zwykle wybieramy standardowy rozmiar kompletu pościeli. Kolory dla dzieci — z bohaterami bajek, młodzieżowe motywy itp.

Jednym z głównych kryteriów przy wyborze rozmiaru pościeli dla niemowlaka to: dopasowanie kołdry i poduszek do wzrostu dziecka i jego łóżeczka,. Oglądając komplet pościeli dla dziecka, należy zwrócić uwagę na szczelinę w poszwie na kołdrę. Najlepiej, aby była z boku ze specjalnym zapięciem. Aby dziecko nie pomyliło się podczas niespokojnego snu w poszewce na kołdrę.

Komplet pościeli składa się zwykle z:
 1. poszwy na kołdrę,
 2. prześcieradła
 3. i jednej albo dwóch poszewek na poduszki.
 

Kolor i wzór pościeli dla dzieci


Wybór kolorów i wzorów w dużej mierze zależy od wieku i płci dziecka. Pościel do łóżeczka noworodka najlepsza jest w jasnych kolorach — albo biała z kolorowym brzegiem, albo tonami łóżka, najlepiej bez wzorów. Wynika to z faktu, że psychika dziecka jest bardzo podatna na obrazy wizualne, które towarzyszą dziecku przed snem. Dlatego pościel dziecięca powinna być w delikatnych kolorach, aby nie pobudzać, a wyciszać przed snem.
Natomiast od 3 roku życia maluchowi należy założyć soczystą, kolorową bieliznę z pięknym wzorem przedstawiającym np. ulubionego bohatera. Łóżeczko powinno sprawiać dziecku przyjemność i przyczyniać się do przyjemnego i mocnego snu. Po zakupie zestawu pościeli dziecięcej — musisz ją wyprać. Użyj do tego specjalnych proszków do prania dla dzieci i zrezygnuj z krochmalenia. Gwarantuje to Twojemu dziecku komfortowy i zdrowy sen!

Pościel dziecięca do łóżeczka dostępna w sklepach internetowych, stacjonarnych i specjalistycznych dostępna w rozmiarach:
 • pościel dziecięca 120x90
 • pościel dla dzieci 100x135
 • pościel dziecięca 100x160
 • pościel dla dzieci 140x200
 • pościel dziecięca 150x200
 • pościel dziecięca 160x200 itp.
 


Poduszka.com.pl

sklep internetowy

886 768 986

Dobry sen, dobry dzień!


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej
Nie pokazuj więcej tego komunikatu