wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Lawenda w poduszce gryczanej
Kontakt
Producenci

Lawenda w poduszce gryczanej

Poduszki gryczane z lawendąPoduszki gryczane z lawendą


Właściwości lawendy


Lawenda — ma różne korzystny właściwości, taki jak:

  • pięknie pachnąca;
  • uspokajające;
  • usypiające;
  • potrafi wydłużyć czas trwania fazy NREM *, w której sen jest głęboki i mocny;
  • uśmierza ból;
  • zwalcza stany depresyjne;
  • i nawet odstrasza komary.

Lawenda w domu ma pozytywny wpływ.Poduszki gryczane i ich właściwości


Już od kilku lat dużą popularnością cieszą się, uszyte z naturalnych materiałów (wypełniacz + poszewka), poduszki wypełnione łuską gryki. Taka poduszka łatwo dopasowuje się do kształtu głowy oraz szyi. Zapewnia spokojny wypoczynek i sen. Pomaga zwalczać migreny, zapobiega również chrapaniu, łagodzi ból karku oraz barków.

Gryka luźno przemieszcza się w poduszce. Zapewnia delikatny masaż głowy oraz wspiera kręgosłup we właściwym położeniu. To wszystko sprawia, że już po kilku dniach użytkowania poduszki, cierpiący na bezsenność pacjenci zauważają pierwsze pozytywne zmiany! Śpij na łuski gryki.


Gryczana łuska ma właściwości antyalergiczne i termodynamiczne — nie przyciąga kurzu i zapobiega poceniu się głowy.

 

Jakościowa pościel i poszewki — mają znaczenie


Poszewka dla poduszki gryczanej i pościel ma duży wpływ na jakość snu! Materiał, z którego wykonana jest pościel i poszewki powinien być przewiewny, antyalergiczny i zdatny do prania w temperaturze 60 stopni. Za najlepsze materiały uważa się więc bawełnę i len.

  1. Bawełnę można prać w wysokich temperaturach. Idealna dla alergików. To wytrzymały i przyjemny w dotyku materiał, odznaczający się w dodatku wysokim odprowadzaniem wilgoci. Najlepsza bawełna w kształcie satyny. Satyna jest bardzo przyjemna i świetna na dotyk.
  2. Len to lekki, przyjemny i całkowicie naturalny materiał. Doskonale przepuszcza powietrze, jest bardzo wytrzymały, a im częściej go pierzemy, tym miększy i gładki. Len reguluje również temperaturę ciała — latem schładza nawet o 5 stopni, a zimą ogrzewa.
 

Świetny miks poduszki gryczanej z dodatkiem lawendy w poszewce bawełnianej lub lnianej — to dobry wybór poduszki dla mocnego a zdrowego snu. Spanie na gryce to dobry pomyśl. Zapach ma znaczenie w poduszce też!
 

Poduszka z lawendą i gryką ma pozytywne opinie. Zamówić można w sklepie internetowym Poduszka.com.pl


NREM (non-rapid eye movement) . W tej fazie następuje głęboki wypoczynek. Faza snu NREM charakteryzująca się wolnymi ruchami gałek ocznych. Jest to tzw. sen głęboki. Faza ta pojawia się szybko po zaśnięciu i trwa ok. godziny.
 

Poduszka.com.pl

sklep internetowy

886 768 986

Dobry sen, dobry dzień!


Przejdź do strony głównej