wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Jaka gramatura ręczników jest najlepsza?
Kontakt
Producenci

Jaka gramatura ręczników jest najlepsza?

Co oznacza gramatura ręczników?reczniki gramatura


Gramatura ręcznika co to znaczy?


Gramatura ręcznika, oznaczana skrótem GSM (GSM — grams per square meter) to nic innego jak ciężar tkaniny, rozumiany jako ilość gramów na metr kwadratowy.


Na gramaturę ręcznika wpływają takie rzeczy jak:

  1. długość pętelek
  2. i gęstość tkaniny, która znajduje się pod pętelkami.

Gramaturę sprawdza się po prostu ważąc ręcznik na zwykłej wadze. Na rynku są dostępne ręczniki w trzech gramaturach.Rodzaje ręczników ze względu na ich gramaturę


Pierwszą grupę ręczników podzielonych pod względem gramatury są ręczniki 300 – 400 GSM. To cienkie i lekkie ręczniki, szybko schnące i niezajmujące zbyt wiele miejsca po złożeniu. Do tej grupy zaliczane są np. ręcznik plażowe czy ręczniki z mikrofibry.


W drugiej grupie450 – 500 GSM znajdują się ręczniki o średniej grubości, które jednak stosunkowo krótko schną. Gramatura dobrych ręczników — to grupa najczęściej spotykana na rynku. Posiadają bardzo przyjemny chwyt i są zazwyczaj przeznaczone do użytku domowego.


Ostatnia grupa – ręczniki o gramaturze 600 – 800 GSM to najgrubszy rodzaj ręczników. Świadczy to o dużej ilości tkaniny, z której go uszyto. Chwyt tego rodzaju produktów jest mięsisty, są one masywne i dość długo schną.

 

Czy gramatura ręcznika wpływa na jego jakość?

Jaka gramatura ręczników jest najlepsza?


Gramatura ręcznika ma raczej bardzo minimalny wpływ na jego jakość, przynajmniej jeżeli chodzi o technologię. Każda z wymienionych powyżej rodzajów gramatur ma inne przeznaczenie, więc trudno tu mówić o wpływie gramatury na jakość. O tym, czy dany ręcznik jest dobrze wykonany świadcz raczej to z czego jest wyprodukowany. A także np. takie sprawy jak:

  • jego paleta barw,
  • atrakcyjna bordiura
  • czy spełnianie branżowych norm.

 

Gramatura jest jedynie ciężarem metra kwadratowego tkaniny. Nie ma to więc nawet wpływu na grubość, czy objętość. Na przykład ręcznik z przędzy zero twist o GSM 450 będzie zdecydowanie większy objętościowo od ręcznika z przędzy podwójnej o GSM 500.

Jeżeli jednak np. porównuje się dwa ręczniki wykonane z podobnych nici zawsze lepszy będzie ten, który posiada wyższą gramaturę.

Cięższe ręczniki jednak dłużej schną, co wpływa generalnie na ich wyższy koszt utrzymania (suszenia, prania).

Gdzie kupić dobrej jakości ręczniki? W naszym sklepie internetowym Poduszka.com.pl tu.


 

Poduszka.com.pl

sklep internetowy

886 768 986

Dobry sen, dobry dzień!


Przejdź do strony głównej