wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Historia jedwabiu
Kontakt
Producenci

Historia jedwabiu

Jedwab został wynaleziony w Chinach. Niektóre znalezione informacje wskazują, że mógł być odkryty już około roku 3600 p.n.e. a tajemnica jego otrzymywania utrzymana była w tajemnicy prawie do 500 roku n.e. Wtedy schemat produkcji został przewieziony do Konstantynopolu (dzisiaj nazwa Stambuł), a tam przez długi czas również był pilnie strzeżony przed wydostaniem się na zachód.
 
koldra z jedwabiem

Legenda głosi, że jedwab został odkryty w ogrodzie cesarza Huang Di, kiedy jego żona Xi Linshi zauważyła błyszczące kokony. Kiedy jeden z kokonów wpadł jej do wrzątku okazało się, że można znaleźć początek nici i zwinąć nic z kokonu na szpulę. Tak oto według legendy odkryto sekret produkcji jedwabnej nici. Świetny prezent od natury!

Pochodzenie jedwabiu


Jedwab to materiał pochodzenia zwierzęcego, pozyskuje się go z kokonów jedwabników. Proces pozyskiwania tego surowca jest niezwykle ciekawy, gdyż najpierw pozwala się gąsienicom jedwabnika zbudować kokon, a następnie usuwa się je z niego, żeby wykorzystać materiał do produkcji jedwabnych nici, które z kolei wykorzystywane są do uzyskania większych elementów. Z jednego kokonu można uzyskać nawet 1,6 km nici.

alt

Właściwości kołder jedwabnych


Jedwab wyróżnia się kilkoma cechami, po za tym, że w dotyku jest niezwykle delikatny, to dodatkowo jest to materiał hipoalergiczny i pochłaniający wilgoć - produkty takie jak kołdry jedwabne czy poduszki jedwabne do spania sprawdzą się dla wszystkich osób cierpiących na alergie oraz atopowe zapalenie skóry, które również ma podłoże alergiczne.Kołdra jedwabna naturalna


Kołdra wykonana z jedwabiu to produkt luksusowy. Produkt, który zapewnia niesamowicie komfortowy sen. Cechy jedwabiu sprawiają, że każdy powinien poczuć pełnię regeneracji po zdrowo przespanej nocy niezależnie od pory roku. To również świetna alternatywa dla  syntetycznych produktów wykonanych dla alergików. Jedwab również posiada właściwości hipoalergiczne, a więc nie pozwala na rozwój drobnoustrojów. Podobnymi cechami mogą pochwalić się produkty, które posiadają w swej strukturze drobinki srebra.

 
Kołdra jedwabna naturalna - rozmiary

Dostępne w naszej ofercie kołdry jedwabne występują w rozmiarach: 140 x 200 cm, 160 x 200 cm oraz 220 x 200 cm, jednak chcąc wyjść na przeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów jesteśmy w stanie przygotować na zamówienie kołdrę z jedwabiu o dowolnych rozmiarach. Czas realizacji zamówienia może wtedy ulec zmianie w zależności od zleconych rozmiarów kołdry.

 
Kołdry jedwabne na lato  i wiosnę

Kołdra jedwabna naturalna to idealny produkt do snu w okresie letnim i wiosennym. Wysokie temperatury sprawiają, że ludzie mają problem ze spokojnym snem,  który pozwoli na pełną regenerację i wypoczynek. Wiele osób nie lubi spać odkrytymi, a dla nich świetnym rozwiązaniem są kołdry wykonane z jedwabiu. Dzięki swoim właściwościom wydają się przez cały czas chłodzić ciało oraz odprowadzają wilgoć niczym  materiał termoaktywny.

 

Poduszka.com.pl

sklep internetowy

886 768 986

Dobry sen, dobry dzień!


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej
Nie pokazuj więcej tego komunikatu