wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Materacy » Materac gryczany
Kontakt
Producenci

Materac gryczany

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Materac z łuski gryczanejMaterac z łuski gryczanej

 

Każdy, komu zależy na spokojnym i zdrowym śnie zna materac z łusek gryki. To właśnie ten typ materacy cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. Nie można się temu dziwić, bo materace te mają wiele zalet, które przemawiają na ich korzyść. Przyjrzyjmy się im bliżej, by lepiej zrozumieć, dlaczego materac gryczany doskonale nadaje się do umilania codziennego snu.

 

Daje mocne podparcie

 

Materac z gryki świetnie dopasowuje się do ciała. Dobrze reaguje na jego ciężar i może dopasować się do niego. Wynika to z faktu, że materac z łusek gryczanych jest wypełniony drobnym materiałem, jak sama nazwa wskazuje — łuską gryczaną. Łuska ta jest nieelastyczna i nie sprężynuje, dzięki temu może ona dać twarde podparcie. To z kolei jest duży plus zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, których układ kostny potrzebuje odpowiedniego podparcia. Z tego powodu materac z łuską gryki jest niezbędnym uzupełnieniem łóżeczka dziecięcego.

 

Tradycyjne rozwiązanie w nowoczesnej formie

 

Materac z łuskami gryki nie jest nowym rozwiązaniem. To właśnie na takich materacach spały nasze babcie i prababcie. Warto pamiętać, że nie wszystkie stare pomysły są złe. Często „Nowe to tylko dobrze zapomniane stare".

Nowoczesne materace z łusek gryki są wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości. Znajdują się one w estetycznych pokrowcach, które można prać i odkurzać, by podnieść poziom higieny.

 

Materac z łuski gryki cena

 

Oczywiście ceny materaców z gryki są dość zróżnicowane. Zależą od wielu czynników, ale podstawowym z nich jest wielkość oraz grubość materaca. Mogą też mieć na nią wpływ dodatki, jakie zostały wykorzystane do produkcji materaca. Zazwyczaj są to pianki lub sprężyny, które podnoszą komfort korzystania z materaca. Dzięki nim może on lepiej dopasowywać się do ciała leżącej na nim osoby.


Istnieją też materace tylko z samej łuski gryczanej. Taki materac z łuski gryczanej możecie Państwo zamówić w sklepie internetowym Poduszka.com.pl Mamy w ofercie i poduszki z gryki.