wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kołdry puchowe
Kontakt
Producenci

Kołdry puchowe

Kołdra puchowa - kto powinien zdecydować się na jej zakup?
koldra z puchem
Kołdra puchowa naturalna


Kołdra puchowa to doskonały wybór dla osób, które cenią połączenie tradycji z jakością. W końcu puchowe wypełnienie było znane od dawna jeszcze 2000 lat p.n.e., a niepowtarzalne właściwości tego materiału doceni wiele osób. Dlaczego warto sprawić sobie kołdrę puchową?


Kołdry puchowe a kołdry z pierza

Na wstępie pragniemy zaznaczyć, że kołdra z pierza nie jest tożsama z kołdrą puchową. Podczas gdy ta pierwsza jest wykonana - jak sama nazwa wskazuje - z pierza ptactwa udomowionego, druga - z ich puchu. Podstawową, choć nie jedyną różnicą pomiędzy tymi dwoma typami kołder - jest masa. Często w kołdrach puchowych są minimum 10% pierza albo więcej. Proporcja puch – pierze w kołdrach może być: 90% puch + 10% pierze, 70% puch + 30% pierze, 30% puch + 70% pierze i 10% puch i 90% pierze.


Kołdra puchowa dla alergików - tak czy nie?


Pierwszą myślą wielu osób zapewne jest to, że kołdra puchowa z gęsi czy kaczki nie może być wykorzystywana przez alergików. Nic bardziej mylnego! Podczas gdy pierze rzeczywiście może uczulać - puch nie zawsze wykazuje takich właściwości. Specjalna kołdra puchowa antyalergiczna jest wykonana tylko i wyłącznie z materiału, który nie wywołuje uczulenia, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nawet alergik wyśpi się pod nią komfortowo. Taki rodzaj kołder puchowych ma specjalne oznaczenie jak kołdra puchowa antyalergiczna.
W puchowych antyalergicznych kołdrach specjalna puchoszczelna tkanina o właściwościach antyalergicznych nazywa się - Evolon®. Taka tkanina tworzę barierę ochronną przed alergenami roztoczy.


 

Odpowiednie właściwości termoizolacyjne puchu


Lekkość nie są jedyną zaletą kołder puchowych. Dodatkowo, oferuje ona optymalny komfort cieplny zarówno latem, jak i zimą - chroniąc przed nadmierną potliwością dzięki temu, że przepuszcza powietrze.

Ponadto, odpowiednio dobrana kołdra puchowa całoroczna jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie potrzebują wyjątkowo cienkiej kołdry na okres letni lub bardzo grubej kołdry na miesiące zimowe. Dla osób, które poszukują wyjątkowego ciepła zimą powstała kołdra puchowa zimowa, a dla tych, którzy latem nie lubią zbyt grubego okrycia - powstała kołdra puchowa letnia. Uniwersalna puchowa kołdra przeznaczona na cały rok.


 

Puch kaczy czy gęsi?


Najpopularniejsze w Polsce kołdry puchowe powstają na bazie puchu kaczego oraz gęsiego. Ten pierwszy wyróżnia się zdecydowanie bardziej przystępną ceną, jednak jest przy tym nieco cięższy i trudno w pełni pozbawić go charakterystycznej woni. Kołdra z kaczego puchu będzie odpowiednim wyborem dla osób, które nie chcą rezygnować z komfortu, jaki oferuje puchowe okrycie, jednak nie chcą płacić zbyt dużo.

Tymczasem kołdra z puchu gęsiego jest lżejsza, a jej zabarwienie - zdecydowanie mniej rzucające się w oczy. To idealny wybór dla osób, które poszukują najwyższej jakości, a cena gra dla nich drugorzędną rolę. Najpopularniejszy w świecie – to biały puch gęsi Mazurskich.  

 
puch gesi mazurskich
Kołdra z puchem gęsi Mazurskich


 

Puch edredonowy kołdra - czy się opłaca?


Wśród mniej znanych w Polsce opcji znajduje się kołdry klasy premium wykonane z puchu edredonów zwyczajnych, które zamieszkują Holarktykę. Jest to najdroższy spośród wszystkich dostępnych rodzajów puchu, głównie z uwagi na jego niesamowite właściwości, niewielką dostępność, a także utrudniony proces pozyskiwania. Mieszkają na skalistych morskich wybrzeżach Północy.


 

 

Kołdra z puchu edredonowego jest wyjątkowo lekka, co sprawia że może okazać się dobrym wyborem dla osób, które nie przepadają za ciężkimi okryciami i cenią sobie możliwość korzystania z luksusowej kołdry puchowej. Dodatkowo, to dobre rozwiązanie również dla osób, które wyjątkowo cenią sobie ciepło: puch edredonowy wyróżnią się najlepszymi właściwościami izolacyjnymi.


Lekka jak... piórko

Wszystkie puchowe kołdry, bez względu na zastosowany w ich wnętrzu rodzaj naturalnego wypełnienia, są wyjątkowo lekkie. Choć różnią się one między sobą masą, zasadniczo kołdry wypełnione puchemdużo lżejsze w porównaniu z modelami wykonanymi z materiałów syntetycznych lub innych typów naturalnych tworzyw.

puchowa koldra w sklepie internetowym
Puchowa kołdra w sklepie internetowym

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze kołdry z puchu?
Na CUIN - klasyfikacja puchu gęsiego


Sprężystość puchu w poduszkach i kołdrach ma swoją własną jednostkę miary zwaną wartością CUIN.

Im wyższa jest wartość CUIN, tym lepszej jakości puch został wykorzystany jako wypełnienie kołdry lub poduszki.

Przyjmuje się, że sprężystość przekraczająca 550 CUIN charakteryzuje puch bardzo dobrej jakości, natomiast puch o sprężystości powyżej 750 CUIN uznawany jest za doskonały.

Na przykład w luksusowych kołdrach puchowych Tencel De Luxe Down od HEFELCUIN puchu 850.


Kołdry puchowe sklep - PODUSZKA.com.pl


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej
Nie pokazuj więcej tego komunikatu